Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 maja 2022
UROCZYSTOŚĆ KU CZCI POLEGŁYCH FUNKCJONARIUSZY PODLASKIEJ POLICJI
Dnia 6 maja 2022r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się wyjątkowa uroczystość zorganizowana ku czci funkcjonariuszy Policji, którzy wypełniając słowa policyjnej przysięgi, zapłacili najwyższą cenę za wolność ojczyzny.

Jest to inicjatywa Fundacji „Pomagamy i Pamiętamy” imienia Andrzeja Radzickiego, Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Białymstoku oraz Podlaskiej Policji. W trakcie widowiska muzycznego "Początki podlaskiej Policji, czyli rzecz o Ojczyzny ratowaniu" można było też usłyszeć szereg pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Szef podlaskiego garnizonu Policji podziękował również za zbiórkę pieniędzy na rzecz rodzin policyjnych z Ukrainy. Podczas uroczystości wręczono medale "Za zasługi dla Policji" oraz medale NSZZ Policjantów. Całość uroczystości zamknął utwór "Modlitwa o pokój", który w obecnych czasach jest nad wyraz aktualny i wymowny.

Jego Ekscelencję abp. prof. dr. hab. Jerzego Pańkowskiego Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego reprezentował ks .prot. Aleksander Aleksiejuk.

 

 

Tekst i foto: [za:] https://podlaska.policja.gov.pl/

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego
ul. Żwirki i Wigury 9/13 (wejście od ul. Hynka 2)
00-909 Warszawa
tel. 261848752
fax. 261847745
Ordynariat.info@gmail.com

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane