Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
31 marca 2021
Spotkanie Wielkanocne z żołnierzami Wojska Polskiego
31 marca br. Prawosławny Ordynariusz Wojskowy abp Jerzy uczestniczył w spotkaniu wielkanocnym Pary Prezydenckiej, Ministra Obrony Narodowej oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego z kadrą dowódczą i żołnierzami Wojska Polskiego. Spotkanie zrealizowane było w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w formie wideokonferencji.

– Dziękuję za służbę dla Ojczyzny – nieprzerwaną, zawsze w gotowości, zawsze na stanowisku - podkreślił Prezydent RP Andrzej Duda. Kontynuując dziękował wszystkim żołnierzom, którzy służą w kraju, a także tym służącym poza granicami kraju w ramach naszych kontyngentów wojskowych. Prezydent życzył spokojnych, dobrych świąt Wielkiej Nocy, aby były one w rzeczywistości odrodzeniem: duchowym i fizycznym – dla nas, naszej Ojczyzny i całego świata.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda także życzyła spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, by był to czas odpoczynku i wytchnienia od codziennych, niełatwych i bardzo wymagających obowiązków. – Chciałabym, aby te święta były przepełnione nadzieją, że wspólnymi siłami uda nam się pokonać pandemię koronawirusa – zaznaczyła.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zaznaczył, że ten rok stanowił dla wszystkich wyzwanie. Żołnierze Wojska Polskiego byli w pierwszej linii z tymi, którzy pomagali poszkodowanym przez koronawirus.

 

 

Tekst i foto: ks. diak. ppor. Tomasz Pieczarka [za: prezydent.pl]

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego
ul. Żwirki i Wigury 9/13 (wejście od ul. Hynka 2)
00-909 Warszawa
tel. 261848752
fax. 261847745
Ordynariat.info@gmail.com

    
  • BIP