Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 lipca 2021
Przysięga wojskowa w Ciechanowie
76 elewów oraz 58 terytorialsów zakończyło szkolenie wojskowe, które rozpoczęli wraz z początkiem wakacji w 5. Mazowieckiej Brygadzie OT. W piątek (9 lipca) złożyli przysięgę wojskową w ciechanowskich koszarach.

Tym razem szkolenie nowych żołnierzy było wyjątkowe, ponieważ było zdwojone. Ochotnicy do terytorialnej służby wojskowej w ramach projektu „Wakacje z WOT” odbywali szkolenie podstawowe w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, a po kilku dniach dołączyli do nich absolwenci klas mundurowych, którzy zdecydowali się wziąć udział w szkoleniu skróconej służby przygotowawczej. Byli to uczniowie 13 szkół z województwa mazowieckiego, którzy uczestniczyli w III edycji programu Certyfikowane Klasy Wojskowe.

Wyjątkowa była również przysięga, ponieważ pierwszy raz od ponad roku przysięgającym żołnierzom mogły towarzyszyć rodziny i bliscy.

Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego reprezentował dziekan prawosławny Wojsk Obrony Terytorialnej ks. mjr Tomasz Paszko, który przysięgającym żołnierzom udzielił Bożego błogosławieństwa.

Tego samego dnia przysięgi wojskowe żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową odbyły się również w 1. Podlaskiej, 2. Lubelskiej oraz 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, a w ciągu całego weekendu szeregi WOT wzmocniły się o 700 nowych terytorialsów.

 

Tekst: Aneta SZCZEPANIAK (5MBOT)
Foto: WOT

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego
ul. Żwirki i Wigury 9/13 (wejście od ul. Hynka 2)
00-909 Warszawa
tel. 261848752
fax. 261847745
Ordynariat.info@gmail.com

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane