Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 września 2021
Modlitwa w Intencji Wojsk Obrony Terytorialnej
28 września br., już po raz czwarty od momentu ustanowienia święta Wojsk Obrony Terytorialnej, w cerkwi katedralnej Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego, odbyło się nabożeństwo w intencji Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nabożeństwu dziękczynnemu, które odbywało się w ramach centralnych uroczystości z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej, przewodniczył Prawosławny Ordynariusz Wojskowy JE abp Jerzy (PAŃKOWSKI). Asystowali księża kapelani z Prawosławnego Ordynariatu WP, część spośród nich pełni także duszpasterską posługę w Wojskach Obrony Terytorialnej w różnych częściach Polski.

Zgromadzonych gości przywitał Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. mjr Tomasz PASZKO.

We wspólnej modlitwie uczestniczył dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej generał dywizji Wiesław KUKUŁA, jak również dowódcy brygad i komendanci centrum i szkoły podoficerskiej, kadra dowódcza, oficerowie, podoficerowie, żołnierze i pracownicy WOT. Najliczniejsza grupa żołnierzy terytorialnej służby wojskowej reprezentowana była przez 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej.

Wśród gości nie zabrakło również pani Aleksandry ADAMCZESKIEJ, wnuczki śp. ks. płk. Szymona FEDOROŃKI, którego rodzina jest szczególnie zasłużona dla Prawosławnego Ordynariatu WP i naszej Ojczyzny. O rodzinie Fedorońków mówił Prezydent RP śp. Lech KACZYŃSKI: „Takie rodziny stanowią podstawę siły i potęgi Rzeczypospolitej”.

Podczas modlitewnych uroczystości obecny był poczet sztandarowy ze sztandarem wojskowym 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po nabożeństwie wykonano pamiątkową fotografię przed wejściem do świątyni.

 

 

Tekst: ks. mjr Tomasz Paszko
Foto: WOT

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego
ul. Żwirki i Wigury 9/13 (wejście od ul. Hynka 2)
00-909 Warszawa
tel. 261848752
fax. 261847745
Ordynariat.info@gmail.com

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane