Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
08 września 2021
Kontynuacja misji w Dowództwie Operacyjnym RSZ
W środę 8 września br. JE Abp Jerzy Prawosławny Ordynariusz Wojskowy, wziął udział w uroczystości nominacji gen. broni Tomasza Piotrowskiego na drugą kadencję na stanowisku Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, wręczył gen. broni Tomaszowi Piotrowskiemu akt mianowania na drugą kadencję na stanowisku Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. 

Jak podkreślił Zwierzchnik Sił Zbrojnych: - Nie wymienia się zawodników w dobrze grającej drużynie. A trzeba sobie jasno powiedzieć, że ta drużyna grała dobrze i to do samego końca kadencji. Jednym z najtrudniejszych zadań, jakie stanęły przed Panem Generale, była ewakuacja żołnierzy i współpracowników PKW Afganistan. Dzięki tej operacji pomogliśmy wielu ludziom, rodzinom i to właśnie Pan Generał był za to odpowiedzialny.

Prezydent dziękował za to, że pod każdym względem Dowódca Operacyjny RSZ i jego współpracownicy wzorcowo, ze spokojem i konsekwencją realizują powierzone zadania. Na koniec wyraził swoją prośbę, by Pan Generał wykorzystał całe swoje dotychczas zdobyte doświadczenie, by polskie sprawy związane z naszą obronnością, z bezpieczeństwem naszego państwa w tym zakresie, w którym Pan Generał ma za to powierzoną odpowiedzialność, były realizowane jak najlepiej.

 

 

Tekst i foto: ks. diak. ppor. Tomasz Pieczarka [za: prezydent.pl / wojsko-polskie.pl]

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego
ul. Żwirki i Wigury 9/13 (wejście od ul. Hynka 2)
00-909 Warszawa
tel. 261848752
fax. 261847745
Ordynariat.info@gmail.com

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane