Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 października 2020
10-lecie Fundacji Dorastaj z Nami w Pałacu Prezydenckim
5 października 2020 roku, w Pałacu Prezydenckim, odbyła się uroczystość 10-lecia istnienia Fundacji Dorastaj z Nami, podczas której zostały wręczone stypendia 13 nowym podopiecznym fundacji oraz odbyła się prezentacja książki pt. „Śmierć warta zachodu”.

W ramach „Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów”, dyplomy stypendialne z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Dudy otrzymały dzieci, których rodzice zginęli, bądź zostali poszkodowani na służbie. Już po raz czwarty Program został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Program skupia się na najważniejszych wymiarach rozwoju dziecka: edukacyjnym, psychologicznym, na przygotowaniu do wejścia na rynek pracy.  

W słowie skierowanym do zebranych Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powiedział: „Nie mam żadnych wątpliwości, że to jest absolutnie jeden z najważniejszych patronatów jakich udzielam.” Kierując się ze słowem do młodzieży i dzieci Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podziękował im za to, że po raz kolejny zechcieli przyjść do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Z kolei Pierwsza Dama podkreśliła, że dzięki determinacji pracowników Fundacji oraz dzięki ich umiejętności „gromadzenia wokół siebie ludzi dobrej woli, ludzi, którym na sercu leży dobro podopiecznych” z powodzeniem udaje się prowadzić działalność pomocową oraz pokonywać różnego rodzaju trudności.

Od początku istnienia Fundacja Dorastaj z Nami objęła opieką 255 podopiecznych. Fundacja zapewnia pomoc psychologiczną, specjalne warsztaty i zajęcia. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od najmłodszych lat do osiągnięcia pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

Fundacja rozwija skierowany do pracowników i funkcjonariuszy służb publicznych, program „Służba i Pomoc”, objęty Patronatem Honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli między innymi: komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz prawosławny kapelan krajowy straży pożarnej o. archim. Sergiusz (Matwiejczuk).

 

Autor: o. archim. Sergiusz (Matwiejczuk)

Zdjęcia: Fundacja Dorastaj z Nami

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego
ul. Żwirki i Wigury 9/13 (wejście od ul. Hynka 2)
00-909 Warszawa
tel. 261848752
fax. 261847745
Ordynariat.info@gmail.com

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane